Wersje językowe
bestsellery
Mikki
Mikki
69,00 zł 41,40 zł
szt.
ELIA
ELIA
220,00 zł 88,00 zł
szt.
poducha SÓWKA
poducha SÓWKA
55,00 zł
szt.
nowości
Śpiący jednorożec
Śpiący jednorożec
69,00 zł 41,40 zł
szt.
Pokój dwóch super braci
Pokój dwóch super braci
69,00 zł 41,40 zł
szt.
Królestwo
Królestwo
69,00 zł
szt.
DINO
DINO
69,00 zł
szt.
Blog chmura tagów
NIESAMOWITA OPOWIEŚĆ DLA DZIECI - LISTEK DOSKONALENIA SIĘ 1

LISTEK DOSKONALENIA SIĘ

 

Hen, hen daleko za niewielkim wzgórzem rozciągała się polana, na której rosło potężne, przepiękne drzewo. Drzewo to było niezwykłe. Posiadało mieniące się listki o wyjątkowych mocach oraz gałęzie tak rozłożyste, że sięgały do wszystkich magicznych krain. Już z daleka przyciągało zjawiskowym zapachem, którego łuna dostrzegalna była gołym okiem . Drzewo miało tyle pozytywnej energii, że swoją miłością, mądrością i ciepłem otulało cały świat.

Na drzewie mieszkał mały chłopiec o imieniu Mojo, który z podziwem obserwował mieszkańców różnych krain. Uwielbiał ich ponadprzeciętność, zadziwiającą kreatywność i bystrość. Wielokrotnie zachęcany przez drzewo do nawiązania nowych znajomości oraz do poszukiwania fascynujących przygód, nieśmiało odmawiał. Czuł się tam bardzo dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie.

Pewnego dnia w drzewo uderzył piorun, przez który drzewo ucierpiało i straciło większość magicznych listków. Mojo płakał, bo drzewo już nie było tym samym miejscem. Wzruszone drzewo pocieszyło chłopca, że może pomóc mu w odbudowie. Musi tylko je opuścić i wyruszyć w świat, a w raz ze zdobytymi umiejętnościami otrzyma listki, które będzie wieszał na gałązkach. Gdy drzewo zapełni się listkami, znów będzie zadziwiające. Mojo tak bardzo kochał drzewo, że je posłuchał.

I wędrował po różnych krainach, zaprzyjaźniał się z ich mieszkańcami, uczył się wyjątkowych rzeczy i poszerzał wiedzę o świecie. Zafascynowany nowym zadaniem, zapomniał o strachu. Odkrywanie nowych zniewalających miejsc i zabawa z przyjaciółmi były dla chłopca niesamowitym przeżyciem.

Gdy zauważył, że listków przybywało zasmucił się, że przygoda wkrótce się skończy. Drzewo uspokoiło chłopca. Tak naprawdę ono nigdy się nie zapełni. Za każdym razem, gdy chłopiec wieszał listek, gałęzie rosły. Drzewo dało chłopcu do zrozumienia, że istnieje coś cenniejszego od doskonałości. To DAR DOSKONALENIA SIĘ. Nie ma nic bardziej wyjątkowego niż każdego dnia odkrywać swoją moc na nowo, wzbogacać wiedzę, zdobywać doświadczenie, stawać się coraz lepszym i dążyć do doskonałości. Z tym, że droga do niej jest znacznie bardziej wartościowa niż sam cel. Mojo bardzo się ucieszył, bo odkrył w sobie ciekawość świata i satysfakcję w poznawaniu czegoś nowego.

Po pewnym czasie zaczął się domyślać, że cudowne drzewo celowo zesłało na siebie piorun, by uświadomić chłopcu potęgę doskonalenia swojego potencjału. A wszystko to, drzewo uczyniło z ogromnej miłości do chłopca…


POZNAJ PRZYJACIÓŁ MOJO
ANULAKI - USKRZYDLONA KRAINA

 

Komentarze do wpisu (1)

18 stycznia 2018

Hello, My name is Claire O Sullivan, owner of Lovely Wall Letters. We would like to Enquire about becoming a Stockist of Your beautiful prints. Best Wishes Claire

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl